Annę Boleyn zagra czarnoskóra aktorka!

}

Data: 3 listopada 2020

a

Kategorie: Newsy

Brytyjska stacja Channel 5 pracuje nad trzyczęściowym limitowanym serialem, którego fabuła skupi się na Annie Boleyn, jednej z żon Henryka VIII Tudora. Kontrowersję wzbudza wybór aktorki do tytułowej roli, bowiem angaż otrzymała afroamerykanka Jodie Turner-Smith.

Anna Boleyn to postać historyczna, tak więc wybór czarnoskórej aktorki do tej roli z pewnością nie przez wszystkich zostanie zaakceptowany. W końcu w jakiejś mierze jest to fałszowaniem historii. Co o tym sądzicie?

Boleyn była drugą żoną Henryka VIII. Za jej sprawą król rozstał się z kościołem katolickim, aby móc ją poślubić. Jednak finalnie Boleyn została ścięta, a jej miejsce zajęła Jane Seymour.

Serial ukaże nam losy Anny w ostatnich miesiącach jej życia. Zobaczymy jak będzie walczyć o przetrwanie swoje i zabezpieczenie przyszłości swojej córki oraz ujrzymy jej wielką odwagę, dzięki której umiała postawić się tak wielkiemu patriarchatowi jaki ją otaczał. Produkcja ma być thrillerem psychologicznym.

W obsadzie znaleźli się także Daniel Kaluuya, Paapa Essiedu, Amanda Burton, Thalissa Teixeira, Barry Ward oraz Jamael Westman. Za reżyserię odpowie Lynsey Miller, a autorką scenariusza jest Eve Hadderwick Turner. Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Źródło: deadline

ZOBACZ TEŻ  Instinct anulowany przez CBS po dwóch sezonach!

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.