Angela Black – nowy serial z Joanne Froggatt w roli głównej, premiera w HBO GO

}

Data: 21 października 2021

a

Kategorie: Newsy

Nowy serial Angela Black opowiada o kobiecie, która żyje w poczuciu uwięzienia we własnym małżeństwie, ale zdaje się akceptować swój los. Jednak wszystko się zmienia, kiedy pewnego dnia kontaktuje się z nią prywatny detektyw, obnażając przed nią kilka przerażających prawd dotyczących jej brutalnego męża. W rolach głównych Joanne Froggatt, Michiel Huisman oraz Samuel Adewunmi.

Życie Angeli (Joanne Froggatt) wydaje się być sielanką. Kobieta ma piękny dom na przedmieściach Londynu, jest wolontariuszką w schronisku dla psów, ma dwóch wspaniałych synów oraz czarującego i pracowitego męża Oliviera (Michiel Huisman). Jednak pod tą fasadą rodzinnego szczęścia kryje się sekret. Angela, uwięziona w związku, z którego nie może uciec, jest ofiarą przemocy domowej.

Jej mąż jest brutalny i cały czas ją kontroluje, z drugiej strony jej ojcem jej dzieci i Angela go kocha. Kobieta czuje, że nie może od niego odejść, chociaż groziła, że to zrobi niezliczoną ilość razy, maskuje więc siniaki makijażem i udaje, że nic się nie stało. Kiedy pewnego dnia kontaktuje się z nią Ed (Samuel Adewunmi), prywatny detektyw, który obnaża przed nią najmroczniejsze sekrety Oliviera, jej życie rodzinne już całkiem rozpada się na kawałki.

W obliczu przerażających informacji o swoim mężu, oszołomiona Angela nie wie, co myśleć. Czy może zaufać Edowi? Czy ma prawo wreszcie zostawić wszystko za sobą i uwolnić się od przemocowego partnera?

Myślę, że niezwykle ważnym jest, aby produkcje telewizyjne poruszały wrażliwe tematy. W mojej karierze brałam udział w kilku takich projektach i bardzo się w nie zaangażowałam. Czuję, że serial, czy po prostu ten typ rozrywki, może być swego rodzaju oknem na ważne tematy, dla tych widzów, którzy może nigdy nie pomyśleliby, że coś takiego może mieć miejsce, nie mieli z tym problemem do czynienia. Nawet jeśli tylko jedna osoba dzięki temu pomyśli „och, zachowanie tej osoby jest dziwne” lub „skontaktuje się z moim przyjacielem i sprawdzę, czy wszystko jest w porządku”, czy „może wolno mi porozmawiać z kimś o mojej sytuacji”, to będzie to pozytywny efekt. Serial to przede wszystkim rozrywka, my nie ratujemy życia. Jednak samo poruszenie trudnego tematu i skierowanie go do szerszej publiczności może być pomocne, gdy jest to zrobione we właściwy sposób – powiedziała Joanne Froggatt.

Reżyserem serialu Angela Black jest Craig Viveiros. Za scenariusz odpowiadają Harry and Jack Williams, którzy także pełnili obowiązki producentów wykonawczych. Pozostałymi producentami wykonawczymi są Christopher Aird and Sarah Hammond.

ZOBACZ TEŻ  Koszmar minionego lata powraca! Amazon podaje datę premiery serialu

Premiera serialu Angela Black odbędzie się w HBO GO 26 października 2021 roku. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Kolejne odcinki swoje premiery będą mieć co tydzień, we wtorki. Serial liczy 6 odcinków.

angela black two brothers pictures all3media international 1000
fot. hbo go

Źródło: informacja prasowa za HBO GO

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.