AMC zamawia kolejny serial oparty na powieściach Anne Rice

}

Data: 2 grudnia 2021

a

Kategorie: Newsy

AMC które jakiś czas temu nabyło prawa do twórczości Anne Rice, rozszerza uniwersum o kolejny serial. Wcześniej oficjalne zamówienie złożone zostało na serię Wywiad z wampirem, a nad serialową ekranizacją trylogii grozy Lives of the Mayfair Witches trwały wstępne prace scenariuszowe. Teraz jednak stacja oficjalnie ogłosiła powstanie również i tej serii.

Produkcja nosić ma tytuł Anne Rice’s Mayfair Witches. Będzie to drugi projekt stacji oparty o twórczość Rice. Wywiad z wampirem zadebiutować ma w 2022 roku i z tego co podają zagraniczne media, również i świeżo zamówiona seria swoją premierę ma mieć w przyszłym roku. Prawdopodobnie bardzo niedługo po pierwszym serialu otwierającym uniwersum.

Trylogia Lives of the Mayfair Witches koncentruje się na rodzinie czarownic, która od pokoleń nękana jest przez byt imieniem Lasher. Główną bohaterką jest młoda neurochirurg, która odkrywa, iż należy do rodziny czarownic. Ledwo radząc sobie z nowo nabytymi mocami, musi przezwyciężyć złowrogą obecność.

Za scenariusz serialu odpowiadają Esta Spalding i Michelle Ashford. Produkcja składać ma się z ośmiu odcinków. Nad jednym i drugim projektem jako producenci wykonawczy czuwać będą sama pisarka i jej syn Christopher Rice.

Źródło: Comingsoon

ZOBACZ TEŻ  Stranger Things - 3. sezon z dość niespodziewaną inspiracją

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.