Alexis Carrington-Colby w American Horror Story

j
}

Data: 7 kwietnia 2018

a

Kategorie: Newsy

Jesienią wystartuje kolejna odsłona American Horror Story. Czołowy serial Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka emitowany od 2011 roku przez stację FX-TV słynie nie tylko z nietuzinkowych, strasznych historii, ale też aktorów, wśród których przewijają się gwiazdy światowego formatu. Za przykład służą między innymi Jessica Lange oraz Kathy Bates.

joan collins

Joan Collins

Twórcy planują póki co dziewięć sezonów a obecnie zaczynają realizować sezon ósmy. Wiadomo już, że tradycyjnie pojawią się Sarah Paulson i Evan Peters, powróci też Kathy Bates. Sensacją okazał się jednak fakt, że zadebiutuje… Joan Collins. Aktorka, która zyskała status gwiazdy za sprawą roli demonicznej Alexis Carrington-Colby, w nadchodzących odcinkach wcieli się w jedną z postaci, choć jeszcze nie wiadomo jaką.

dynasty

Dynastia, ABC

Joan Collins urodziła się w 1933 roku. Przez wiele lat występowała wielokrotnie na szklanym i srebrnym ekranie. Przełomem okazał się jednak rok 1981. To wówczas otrzymała rolę Alexis Carrington-Colby w Dynastii, którą wcielała się w latach 1981-1989 i 1991. Podobno przekonał ją fakt, że zagra zołzę, choć z czasem wielokrotnie i bez skutku próbowała uciec od tego wizerunku. Co ciekawe, zagrania Alexis odmówiły wcześniej Sophia Lauren, Elizabeth Taylor i Raquel Welch. Zapewne żałowały, bo postać Alexis stała się ikoną namiętnej kobiety i intrygantki w najczystszej postaci. Joan Collins grała Alexis Carrington-Colby u boku Johna Forsythe’a wcielającego się w postać Blake’a Carringtona, Lindy Evans wcielającej się w Krystle Carrington oraz Stephanie Beacham wcielającej się w Sable Colby. Za swoją kreację zyskała uznanie krytyków i publiczności, a także zdobyła Złotego Globa. Joan podbiła nasze serca w Dynastii, a teraz na pewno podbije je w American Horror Story.

ZOBACZ TEŻ  Doom Patrol oficjalnie odnowiony na 3. sezon

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.