Alexis Carrington-Colby w American Horror Story

Jesienią wystartuje kolejna odsłona American Horror Story. Czołowy serial Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka emitowany od 2011 roku przez stację FX-TV słynie nie tylko z nietuzinkowych, strasznych historii, ale też aktorów, wśród których przewijają się gwiazdy światowego formatu. Za przykład służą między innymi Jessica Lange oraz Kathy Bates.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Alexis Carrington-Colby w American Horror Story
Joan Collins

Twórcy planują póki co dziewięć sezonów a obecnie zaczynają realizować sezon ósmy. Wiadomo już, że tradycyjnie pojawią się Sarah Paulson i Evan Peters, powróci też Kathy Bates. Sensacją okazał się jednak fakt, że zadebiutuje… Joan Collins. Aktorka, która zyskała status gwiazdy za sprawą roli demonicznej Alexis Carrington-Colby, w nadchodzących odcinkach wcieli się w jedną z postaci, choć jeszcze nie wiadomo jaką.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Alexis Carrington-Colby w American Horror Story
Dynastia, ABC

Joan Collins urodziła się w 1933 roku. Przez wiele lat występowała wielokrotnie na szklanym i srebrnym ekranie. Przełomem okazał się jednak rok 1981. To wówczas otrzymała rolę Alexis Carrington-Colby w Dynastii, którą wcielała się w latach 1981-1989 i 1991. Podobno przekonał ją fakt, że zagra zołzę, choć z czasem wielokrotnie i bez skutku próbowała uciec od tego wizerunku. Co ciekawe, zagrania Alexis odmówiły wcześniej Sophia Lauren, Elizabeth Taylor i Raquel Welch. Zapewne żałowały, bo postać Alexis stała się ikoną namiętnej kobiety i intrygantki w najczystszej postaci. Joan Collins grała Alexis Carrington-Colby u boku Johna Forsythe’a wcielającego się w postać Blake’a Carringtona, Lindy Evans wcielającej się w Krystle Carrington oraz Stephanie Beacham wcielającej się w Sable Colby. Za swoją kreację zyskała uznanie krytyków i publiczności, a także zdobyła Złotego Globa. Joan podbiła nasze serca w Dynastii, a teraz na pewno podbije je w American Horror Story.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.