w

Alex Rider sezon 2. – rozpoczęcie produkcji w styczniu

ar 102 20190708 dw 024 rt e1594709711292
fot. sony

Sony Pictures Television zaadaptowało bohatera znanego z powieści brytyjskiego pisarza Anthony’ego Horowitza do serialu. Mowa o Alexie Riderze – nastoletnim superszpiegu. Niedawno premierę miał pierwszy sezon tej produkcji, a studio pomimo braku oficjalnych informacji o przedłużeniu już planuje rozpoczęcie zdjęć do drugiego sezonu.

Według obecnego harmonogramu ekipa pojawić ma się na planie w Anglii 25 stycznia 2021 roku. Zdjęcia rozplanowane zostały na 22 tygodni.

Pierwszy sezon serialu Alex Rider składa się z ośmiu odcinków, a jego twórcą jest Guy Burt. W tytułową rolę wciela się Otto Farrant. Alex po śmierci swojego wuja Iana na jednej z akcji, dowiaduje się, że był on szpiegiem, a on sam od dawna szkolony był do tejże funkcji. Zwerbowany zostaje do oddziału Tajnej Służby Wywiadowczej MI6. Trafia do Point Blanc, tajemniczej szkoły dla dzieci miliarderów znajdującej się we francuskich Alpach. Ma za zadanie rozwikłać tajemnicę śmierci wuja i powiązanych z nim morderstw dzieci.

Pierwszy sezon w całości sfinansowany został przed studio Sony. Nie wiadomo czy drugą serię ponownie Sony sfinansuje w całości, czy też poszukiwać będzie jakiegoś partnera do koprodukcji.

Źródło: deadline

Justyna Macugowska

Napisane przez Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

his dark materials trailer

Mroczne materie – trwają już prace nad 3. sezonem

normalni ludzie 3 1000

Normalni ludzie – serial na podstawie bestsellerowej powieści Sally Rooney