Aktorzy z Teorii Wielkiego Podrywu żegnają Stephena Hawkinga

j
}

Data: 15 marca 2018

a

Kategorie: Newsy

Wszyscy już wiemy, że wczoraj, w wieku 76 lat, zmarł światowej sławy astrofizyk i kosmolog, autor Krótkiej historii czasu – Stephen Hawking. 

Jego dzieci piszą o jego śmierci tak:

Jesteśmy głęboko zasmuceni, że nasz ukochany ojciec zmarł. Był wielkim naukowcem i niezwykłym człowiekiem, którego dzieło i dziedzictwo przetrwa wiele lat. Jego odwaga i wytrwałość z błyskotliwością i humorem inspirowały ludzi na całym świecie. Powiedział kiedyś: „Nie byłoby wiele z wszechświata, gdyby nie dom ludzi, których kochasz”. Będziemy za nim zawsze tęsknić.

Kilkukrotnie występował w serialu Teoria Wielkiego Podrywu, serialu w którym główni bohaterowie są właśnie naukowcami-fizykami. Hawking po raz pierwszy wystąpił tam w piątym sezonie:

Potem pojawiał się serialu jeszcze pięciokrotnie, w tym w ostatnim sezonie, którego premiera miała miejsce we wrześniu. Ekipa serialu wrzuciła taki oto post w social mediach:

RIP #stephenhawking Not only your brilliance, but your sense of humor will be sorely missed by all. “Life would be tragic if it weren’t funny.” — Stephen Hawking

Post udostępniony przez Johnny Galecki (@sanctionedjohnnygalecki)

Steven Hawking chorował na ALS (Stwardnienie zanikowe boczne) w 1963 roku, w wieku 21 lat. Spodziewano się, że będzie żył tylko przez kilka kolejnych lat, ale ostatecznie odkryto w nim rzadką postać choroby, która postępowała znacznie wolniej. Przez większą część lat sześćdziesiątych był w stanie samodzielnie chodzić z pomocą kul, ale w końcu wymagał zmobilizowanego wózka inwalidzkiego. Gdy utracił głos, zaczął używać unikalnej metody syntezowanych komputerowych wokali, które pozwoliły mu pozostać wokalistą przez całe życie.

ZOBACZ TEŻ  The Big Bang Theory zakończy się na 12. sezonie

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Magdalena Bród

Kompletnie zapalona serialomaniaczka. Uwielbia zarówno te nowe, jak i te sprzed 15 lat. Bardzo się smuci, gdy serial ma tylko jeden sezon.