30-metrowa fala – nowy serial dokumentalny HBO przedstawiający pioniera surfingu Garretta McNamarę

}

Data: 30 czerwca 2021

a

Kategorie: Newsy

Serial dokumentalny HBO 30-metrowa fala podąża za pionierem surfingu Garrettem McNamarą, który po swoich dokonaniach w Nazaré w Portugalii wyniósł swój sport na wyżyny. Pomógł też przekształcić tę małą wioskę rybacką w czołowe na świecie miejsce do surfowania.

Sześcioczęściowy serial 30-metrowa fala przybliża działalność pioniera surfingu Garretta McNamary. Jego wyprawa do Nazaré w Portugalii, w nadziei na zdobycie 30 metrowej fali, pozwoliła surfingowi wejść na zupełnie nowy poziom. McNamara razem z mieszkańcami tej małej wioski rybackiej, pomógł przekształcić ją w rozpoznawalne na całym świecie miejsce do surfowania na dużych falach.

Dokument jest inspirującą historią grupy ludzi, którzy dążą do zdobycia nowych wysokości, nowych miast i całkowicie oddają się spotowi, dzięki czemu mają szansę na spełnienie swojego pozornie nierealnego marzenia. Twórcom produkcji udało się uchwycić wspólnego ducha i niezwykłą pasję podzielaną przez McNamarę i surferów z całego świata, którzy nie zważając na niebezpieczeństwo – w tym poważne obrażenia, które potrafią wywrócić życie do góry nogami – nie ustają w pogoni za swoim niedoścignionym celem.

30 metrowa fala 18 1000
fot. hbo go

Serial 30-metrowa fala wyprodukowany został przez Topic Studios, Library Films oraz Amplify Pictures. Za reżyserię odpowiada wielokrotnie wyróżniany Chris Smith.

Premiera nowego serialu dokumentalnego HBO 30-metrowa fala odbędzie 19 lipca w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Kolejne, dodawane będą co tydzień w poniedziałki.

Źródło: informacja prasowa za HBO GO

ZOBACZ TEŻ  Dobry omen – miniserial może oburzyć niektórych widzów

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O autorze

Justyna Macugowska

Trochę szalona domatorka, zakochana w podróżach, muzyce i kinie, nie ukrywa, że głównie zagranicznym. Na oderwanie od szarej rzeczywistości funduje sobie horrory, bo "bezpieczny strach" to najlepszy odstresowywacz. Fanka Tolkiena, a filmy z Johnnym Deep'em i Orlando Bloom ogląda na bieżąco.