Strażnicy Galaktyki – dlaczego fani ich uwielbiają?

}

Data: 27 maja 2021

a

Kategorie: Inne

Marvel na przestrzeni lat zdecydowanie potrafił zaskakiwać nas wprowadzaniem nietuzinkowych postaci o ciekawym poczuciu humoru. Tak też było w momencie pojawienia się Strażników Galaktyki. Ta grupa superbohaterów zdecydowanie wyróżnia się na tle innych znanych nam postaci. Tę paczkę tworzą z pozoru całkiem różne od siebie istoty, które wbrew wszelkim podziałom razem radzą sobie naprawdę nieźle. Każdy bohater tej serii jest bardzo specyficzny, charyzmatyczny i wyjątkowy, co wpływa na to, że grupie czuć prawdziwą chemię. Zdecydowanie dobrze ogląda się w filmie tak świetnie dobrane i rozbudowane postaci.

Strażnicy Galaktyki – kim są?

Grupa składa się z 5 osób… albo raczej istot, ponieważ rasy w tym przypadku są nie do końca ludzkie. Mimo że każda z nich przejawia znane nam ludzkie odruchy, emocje i uczucia. Nawet jeśli nie potrafi ich do końca precyzyjnie określić jak Groot albo gdy je wypiera z siebie, jak budzący sympatię gadający szop Rocket. Można być również jak Drax, który akurat nie ukrywa szczególnie emocji ani swoich myśli – jest bardziej bezpośredni niż większość ludzi. Tacy są właśnie Strażnicy Galaktyki, bohaterowie Marvelowiskich komiksów (lubisz komiksy Marvela? Kliknij TUTAJ i zapoznaj się z dostępnymi w sprzedaży zeszytami), których możemy poznać lepiej, oglądając kolejne części filmów o ich przygodach.

Strażnicy Galaktyki cz. 1, czyli kosmiczna historia, która porywa

Cała historia zaczyna się od jednego z głównych bohaterów, który jako małe dziecko traci matkę, a po chwili zostaje porwany przez „kosmitów”. Ci obcy okazują się kosmicznymi piratami, którymi dowodzi Yondu. Mija wiele lat a za schwytanie dorosłego już Peter’a Quill’a, zostaje wystawiona nagroda. Dzieje się to zanim jeszcze powstali Strażnicy Galaktyki. Wszystko przez kradzież Glob’u. Nie ciężko się domyślić, że to właśnie przy tej okazji poznaje on resztę grupy, z którą spędzi najbliższą przyszłość. Gamora, piękna, zielono skóra zabójczyni przybyła na miejsce po to, aby go schwytać. W tym samym momencie dotarł także szop Rocket oraz drzewo Groot, które porozumiewa się jedynie za pomocą wymawiania swojego imienia. Drax, który także stanowi część drużyny został przez wszystkich poznany w więzieniu. Tak się składa, że każdemu z nich zależy na schwytaniu szefa Gamory – Ronan’a. To on bowiem zabił rodzinę Draxa i to on zamierza zniszczyć planety. Tak właśnie powstają Strażnicy Galaktyki, którzy łączą siły, aby wspólnie przezwyciężyć zło.

ZOBACZ TEŻ  Najsłynniejsze filmowe kreacje

Druga część lepsza od pierwszej – Strażnicy Galaktyki powracają!

Pierwsza część Strażników została świetnie przyjęta. Bohaterowie szybko zyskali na popularności i każdy chciał znać już ich dalsze losy. Niektórzy pozostają fanami części pierwszej, inni zdecydowanie wolą dwójkę, nie mniej jedno jest pewne – Strażnicy Galaktyki nie zwiedli w żadnym z tych filmów. Humor, często trochę czarny i przepełniony groteską to jedna z mocniejszych stron obydwu filmów. W drugiej części jest go jeszcze więcej i jest on jeszcze bardziej odważny. Pamiętajmy jednak, że fenomen Strażników Galaktyki to nie tylko ciekawe postacie, ale i muzyka! Soundtracki pochodzące z tego filmu wyselekcjonowane klasyki, które zna i uwielbia każdy. Śpiew i muzyka są na porządku dziennym naszych superbohaterów i zdecydowanie tworzy to niepowtarzalny klimat dla całej serii.

Artykuł powstał we współpracy z atomcomics.pl

DOŁĄCZ DO DYSKUSJI I SKOMENTUJ

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *